Yusuftimur.com

Instagram Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır?

01.10.2017
431
Instagram Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyasız geçmeyen hiç bir günümüz yok neredeyse. Resim ve video paylaşımları, yer imi bildirimleri, anlık hikayeler paylaşmalar vs. hayatımızın çoğunluğunu kapsamaktadır. Gün içerisinde yaşadığımız her anımızı paylaşmaktan duramadığımız şu zamanda,Instagram uygulamasına gelen bir özellik aslında işimizi de kolaylaştırmaya yetiyor. Peki, bu özellik ne işimize yarıyor? Daha detaylı bir inceleme yapalım:)

Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nedir?

Instagram’a gelen “Canlı Yayın” özelliği bulunduğumuz anı paylaşmamıza yardımcı olmakta. Bu özelliğin iyi bir yanı da, yayın esnasında, takipçilerinizin canlı yayına katılımıyla sizlere yorumlarda yazabilmekte. Ve ayrıca sizin ekranınıza düşen yorumlara canlı yayında cevap vermenizi de sağlıyor. Tabi bu istek size bağlıdır.

Instagram’dan Canlı Yayın (Canlı Video) Kullanmak

Canlı yayın yapmak için şu aşamaları izleyelim: Hesabınıza giriş yapın/Anlık Hikaye Paylaşmak Bölümüne Girin (Ana sayfanıza girdiğinizde ekranı sağa kaydırmanızda o bölümü açacaktır.) Alt taraftaki seçeneklerden canlı yayın için ekranı aşağıdan kaydırmanız yeterli olacaktır. Canlı yayına başlamanız ile hesabınızdaki bütün takipçilerinize bildirim gelmektedir. Bildirim gelmesi aslında iyi bir özellik olmaktadır.

Kaçırmak istemediğiniz, çok sevdiğiniz kişilerin canlı yayınlarından haberdar olmak ve yayında yorumlar yapmaktan da geri kalmazsınız. Bu özelliği en çok ünlüler kullanmakta. Çok sevdiğiniz bir ünlünün canlı yayın yapması ve sizin yayına yorumlar yapmanız da eğlenceli bir tarafı olsa gerek. Yaptığınız canlı yayınlarında aynı anlık hikaye paylaşımı gibi saatlik ömrü vardır. İstediğiniz zaman yayını bitirebilir, sonrasında kaldırabilirsiniz. Yayın sonrasında canlı yayına kaç kişi bağlandığını gösteren ekranda sizi bilgilendirmeye yeterli. Eğer bir sosyal medya fenomeni iseniz, bu özellik işinize çok yarayacak gibi görünüyor. Yayın sonrası katılımın ne kadar olduğunu görmekte, fenomenlikderecenizi ölçmekte katkısı olacaktır. Şimdiden iyi yayınlar herkese:)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

.