Yusuftimur.com

Hurda Diyip Atmayın!!!

01.10.2017
21.616
Hurda Diyip Atmayın!!!

Yüzüne Bakmadığımız Hurda Elektroniklerinizin İnternette Kaç Paraya Satıldığını Biliyor Musunuz?

Hurda olarak tabir edilen birçok elektronik cihazların internette şaşırtıcı satış fiyatları var. Bütün elektronik cihazlar geçmiş yıllara nispeten daha düşük kalite ve az ömürlü olarak üretilir ve daha hızlı arızalanarak hurdaya çıkarlar. Artık çalışıyor olsa bile hızlı tüketim içerisinde farklılık arayışla eski elektronik ürünler hurda olarak yerini alıyor.

Elektronik Hurdalar

Bilgisayarlar, masaüstü PC, dizüstü PC, notebook, laptop, yazıcı, cep telefonları elektronik hurdalardan bazısıdır. Her yıl yeni bir modelini tercih edilen, eskisinin yüzüne dahi bakılmadığı cep telefonlarının altına dönüştüğünü biliyor muydunuz? Ömürlerini tamamlayarak toplanan cep telefonlarının bileşiminde altın ve gümüş gibi değerli madenlerin bulunması, geri dönüşüm için mükemmel bir kazanım sağlıyor. Her bir ton eski cep telefonu atığı, bir kilogram altına dönüşüyor.

LCD ve LED plazmaların ekranlarında oluşabilecek çatlak, kırık gibi sorunların maliyeti oldukça yüksektir. Neredeyse yeni bir televizyon fiyatına yükselebilmektedir. Geri dönüşüm merkezlerine gönderebileceğiniz televizyonlarınız karşılığında uygun bir ödeme almanız mümkün.

Son on yılda artan bilgisayar kullanım hızının devam ederek artacağı tahmin ediliyor. Piyasa da bulunan çeşitli markalar ve her yıl yeni modellerin becerilerinin artmasıyla, rekabetin kızışması sonucu fiyatlarda gayet makul seviyelere indi. Eskimiş ya da kullanım özelliklerinin artık yetersiz olduğunu düşündüğünüz bilgisayarı atmak, onun çöp olduğunu düşünmek büyük yanılgıdır. Hurda ile çöpü ayırt etmek gerekir. Yüzüne bakmadığınız elektronik cihazları, bu ürünlerin ticaretini yapan kişilere satarak kar edebilir ve hurdacılık sektörüne katkı da bulunmuş olursunuz.

Geri Dönüşümün Faydaları

Tüketim alışkanlıklarının değişmesi, dünya nüfusunun artması ile her geçen gün doğal kaynaklarımız azalmaktadır. Geri dönüşüm doğal kaynaklarımızı korumak, atık miktarını azaltmak için önem taşır. Örneğin; metal içecek kutuların üretimi için kullanılan maden cevheri geri dönüşüm ile tekrar kazandırıldığında %96 oranında tasarruf sağlanmaktadır. Atıkların ayrıştırılması ile elde edilen ham madde tekrar ekonomiye kazandırılarak doğayı korumaktadır.

Elinizdeki Tüm İkinci el Elektronik Eşyaları Ve Tüm İkinci El Kullanmadığınız Ürünleri www.ikincielesyaalanlar.net Firmasına Satabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

.