Yusuftimur.com

Google Seo Nedir? Dünyada Seo

09.06.2019
335
Google Seo Nedir? Dünyada Seo

Google seo arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarının çalışma sistemlerine göre web sitemizi optimize(ayarlama) yapmaktır. Bunu en iyi yapmanın yolu arama motorlarının ne istediğini, nasıl çalıştığını bilmektir. Peki nedir bunlar ?

  1. Site hızı Web sitemizin hızlı olması gerekmektedir.
  2. Sitemizde boş sayfalara link oluşturmamak bu benim görüşümdür.
  3. Doğru anahtar kelime seçmek
  4. İçeriklerin kalitesi (Yazılan içeriklerin okunabilir açıklayıcı ve akıcı olması)
  5. Sosyal medya desteği

Site Hızı

Sitenizin hızı önemlidir okuyucuların sitenize girdiği zaman veya sayfalar arası dolaşırken yanıt verme süresinin uzun olması kullanıcıyı sıkar ve bu konu hakkında daha hızlı sonuç alabileceği bir site arayışı için sitenizden çıkış yapacaktır bu da sitenize gelen kullanıcıları kısa zaman içerisinde kaybetmenizin google gözünde kötü bir yer edineceğinden dolayı sitenizin hızlı açılıp sayfalar arası hızlı geçişler sağlaması gerekmektedir.

 

Boş Sayfalara Linkler

Benim kendi görüşümdür boş linklere tıklama ile alakalı hiç bir yazı veya makale okumadım açıkcası araştırma da yapmadım ama sayfa içerisinde dolanırken gördüğünüz bir kategori veya yazıya tıkladığınız zaman aradığınız sayfa bulunamadı hatası kötü sonuç getirecektir aynı şekilde google botların çalışma mantığına bakıldığı zaman linki takip eden botun boş bir sayfaya gitmesi iyi sonuç getirmeyecektir.

Doğru Anahtar Kelime Seçim

Sitelerimizin bazı anahtar kelimeler ile sitemize organik trafik almasını isteriz anahtar kelime seçerken dikkat etmemiz gereken anahtar kelimelerin zorluğu (rekabet) seviyesine bakmamız gereklidir. Anahtar kelimemizi seçip sürekli ona yoğunlaşmak göz çıkartmaya sebep olacaktır aynı şekilde bu kelimeler için sitemizde yazdığımız içeriklerin anlamlarını bozmaya veya sürekli tekrar ile yapıldığına suyunu çıkartmak gibi olacağından kelime yoğunluğumuza ve anlatılanı bozmamaya çalışmalıyız.

İçeriklerin Kalitesi

Yazılan içeriklerin kaliteli ve özgün olması gerekli alıntı veya kopya içerikler spam olarak algılanacağı için yazılan yazılarımızın tamamen kendimize ait imla kurallarına uyulması ve anlatılmak istenilenin açıklayıcı olması gereklidir. Yazılan yazıların okuyucular tarafından tamamen sıkılmadan okunması sayfalarınız arasında daha fazla dolaşmasına ve geri dönüşleri sağlayacaktır.

Sosyal Medya

İçeriklerimizin sosyal medya hesaplarında paylaşılması tıklanılarak trafik alması sosyal medya hesaplarında paylaşılması çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar ve daha fazla trafik almış daha çok kişiye ulaşmış hatta daha fazla kişiyi kendinize abone etmiş olursunuz ileriye dönük çevrenizin genişlemesi demektir. Elimizden geldiğince fazla içerik paylaşıp bunların okunmasını sağlmak sitenizin sağlığı sürekliliği için gereklidir.

Dünyada Seo

Dünyamızda en çok kullanılan arama motoru herkezin bildiği gibi Google‘ dir  bu yüzden dir yazılan tüm yazılar tüm yapılan çalışmalar tamamen google üzerine dünyanın her yerinde Google Seo yapan kişi veya kurumlar bulunuyor. Bir çok taktik ve bir çok yöntem bulunuyor kişilere göre kurumlara göre çalışmalar backlinkler, site optimizasyonları yapılmakta kesin 1. Sırca sonuç veriyoruz diyen kişi veya kurumlara itibar etmeyin kimse garanti edemez. Rekabetin yüksek olduğu sektörlerde çalışmaların sonuç vermesi zaman alacaktır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

.