Yusuftimur.com

Google Haritalar ve Yeni Yetenekleri

01.10.2017
422
Google Haritalar ve Yeni Yetenekleri

En ünlü ve en yaygın teknoloji firmalarından biri olan Google’ın birçok işlevli uygulamasından biri olan Google Haritalar artık daha güçlü ve yeni bir şekilde karşımıza çıkıyor. Oldukça kullanışlı ve işlevli olmasının yanında anlık trafik durumu, Türkçe sesli navigasyon, en kısa sürede gidilebilecek güzergah tarifi, gerçek zamanlı konum atma özelliği ve ayrıntılı uydu görünümü gibi birçok yepyeni özellik ile oldukça kullanışlı ve işlevli bir hale gelen Google Haritalar, piyasadaki pek çok harita uygulamasını geride bırakarak üst sıralara doğru ilerlemesini sürdürüyor.

Yeni Sürümüyle Artık Daha Güçlü ve İşlevli Bir Harita

Birçok yeni ve güncel özellikler ile yenilenen Google Haritalar, artık 9.17 sürümüne ulaştı. Yepyeni ve işlevli özellikleriyle harita dendiğinde ilk akla gelecek harita uygulaması haline geldi.

Artık Çevrimdışı Olarak da Kullanılan Google Haritalar

Kullanışlı ve işlevli bir hale gelen Google Haritaların yeni sürümüyle artık çevrimdışı olarak da kullanılabiliyor. İnternete bağlanmadan da yol tarifi alabildiğiniz ve haritalara bakabildiğiniz bu işlevli ve kolay kullanılabilir haritalar ile haritadaki bir yeri arayabilir, o yer hakkında bilgi edinebilir ve daha birçok işleviyle Google Haritaları kullanabilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Konum Paylaşma Özelliği Artık Elinizin Altında

Yeni gelen güncelleme ile artık Google Haritalar ile aynı anda birisine konum atarak yer bildirebilir ve konumunuzu paylaşabilirsiniz. Konumunuzu paylaşmak için yapmanız gereken Google Haritaların menüsündeki mavi noktaya tıklayıp konumu paylaşmanız yeterli. Oldukça kullanışlı olan bu özellik ile artık konum paylaşmak çok kolay.

Android’ten Sonra İOS’a da Gelecek Bir Güncelleme

İlk olarak Android’te bulunan Google Haritalara gelen yeni ve kullanışlı güncelleme, yakın bir zamanda İOS’a da gelecek ve bu yeni özellikler İOS’da da kullanılabilecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

.